Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej dla szkoły podstawowej w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2017-11-14 19:29:25 (czytane: 1375)

Gmina Nowy Korczyn otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na wyposażenie pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie.

Celem programu jest polepszenie nauczania przedmiotów przyrodniczo-środowiskowych, podniesienie jakości edukacji ekologicznej, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną środowiska, poszerzanie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, a także integracja poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy i społeczności lokalnej.
W celu jak najlepszego zrealizowania w/w działań pracowania ekologiczno-przyrodnicza została wyposażona w następujące pomoce dydaktyczne: zestawy doświadczalne dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego, energii odnawialnej, ochrony wód, gleby i powierzchni Ziemi, przyrządy o obserwacji i badań przyrody itp. Ponadto pracownię wyposażono w filmy edukacyjne, plansze, gry edukacyjne i mikroskopy.
Całkowity koszt realizacji projektu to ponad 25 tys. zł.
W ramach projektu zaplanowane zostały także wycieczki do oczyszczalni ścieków, ujęcia wody, wystawy, konkursy i festyny ekologiczne.

Zdjęć w galerii: 8

Zobacz także

Dzień Edukacji Narodowej w Brzostkowie

Dodane: 2018-10-19 08:44 - Komentarze  (0)  czytane (93)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.118.247

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów w miesiącu maju 2018 r.

Harmonogram odbioru odpadów przez firmę "EKOM" Maciejczyk Sp. J. z terenu Gminy Nowy Korczyn w miesiącu maju 2018 r....