Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prace przy budowie mostu dobiegają końca

Dodał: marzena Data: 2020-11-23 08:19:59 (czytane: 1091)

Dobiegają końca prace związane z budową i oddaniem do użytku mostu na Wiśle, łączącego Nowy Korczyn po stronie świętokrzyskiej z Borusową w Małopolsce. Jak poinformował Jakub Dziura, kierownik budowy, pozostały już tylko prace wykończeniowe.

W październiku wykonano izolację z papy termozgrzewalnej na płycie obiektu, ułożono warstwę wiążącą i ścieralną oraz przeprowadzono próby obciążeniowe.

W listopadzie, po stronie świętokrzyskiej wykonano podbudowy, fragmenty nasypu z kruszywa oraz nawierzchnię drogową na jezdni po stronie północnej. Po stronie małopolskiej również wykonano podbudowy z kruszywa oraz nawierzchnie bitumiczne. Aktualnie trwają prace związane z budową chodników dla pieszych, przygotowywana jest nawierzchnia na ścieżce rowerowej (po stronie małopolskiej wzdłuż Wisły przebiega malownicza słynna WTRka – Wiślana Trasa Rowerowa). Montowane są urządzenia bezpieczeństwa ruchu (barierki, bariery energochłonne).

 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec roku 2020 będzie można przedostać się na drugi brzeg Wisły korzystając z nowego mostu.

Oto jak most prezentował się w październiku oraz jak prezentuje się obecnie.

 

Zdjęć w galerii: 15

Zobacz także

Narodowe Czytanie Moralność Pani Dulskiej

Dodane: 2021-09-16 11:18 - Komentarze  (0)  czytane (99)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie w okresie epidemii

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju w dalszym ciągu podstawową formą kontaktu z pracownikami...