Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Połączenie instytucji kultury w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2020-10-20 09:32:40 (czytane: 1409)

W miesiącu wrześniu 2020 r. Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowym Korczynie gościli dr Tomasza Makowskiego - dyrektora Biblioteki Narodowej w Warszawie, a także przewodniczącego Krajowej Rady Bibliotecznej i Rady ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wizytę tę poprzedziło spotkanie z Dyrektorem Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach - Andrzejem Dąbrowskim.

Rozmowy dotyczyły czytelnictwa oraz planów rozwoju i nowych rozwiązań dla  Miejsko Gminnej Biblioteki w Nowym Korczynie.


Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rada Miejska w Nowym Korczynie podjęła uchwałę w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury w Nowym Korczynie. Nastąpi ono z dniem 1 stycznia 2021 r., po wydaniu pozytywnej opinii przez Krajową Radę Biblioteczną oraz Dyrektora Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Nowo powstająca instytucja będzie nosić nazwę Biblioteka Centrum Kultury.

biblioteka_20201.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie w okresie epidemii

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju w dalszym ciągu podstawową formą kontaktu z pracownikami...