Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

PIKNIK DLA MALUCHA 🧡🎈🎨🍿

Dodał: administrator Data: 2022-09-07 12:59:03 (czytane: 158)

W niedzielne popołudnie 4 września 2022 r na placu przy molo w Nowym Korczynie odbył się „Piknik dla malucha”. Z daleka dało się słyszeć radosne rytmy dziecięcych przebojów, którym towarzyszyły wesołe zabawy, animacje i konkursy.

Na uczestników pikniku czekały dmuchańce, strefa plastyczna oraz fotobudka. Animatorki malowały dzieciakom buźki i robiły kolorowe tatuaże. Odbyły się również rodzinne konkurencje sportowe w których można było zdobyć upominki. Każdy mógł się częstować zdrowymi, owocowo-warzywnymi przekąskami od Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz słodkościami upieczonymi Panie z KGW z Sępichowa. 🍎🍐🫐🍟Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu i kiełbasek z grilla. Ale atrakcji było dużo więcej, bowiem podczas wydarzenia dzieci miały okazję  poznać zawód strażaka i spotkać się z druhami strażakami z jednostki OSP w Nowym Korczynie- Michałem Rasińskim, Pawłem Kaletą, Tomaszem Walaskiem i Piotrem Łaszkiem.👨‍🚒 Największe zainteresowanie wzbudził wśród najmłodszych samochód strażacki. Dzieci mogły zapoznać się z jego wyposażeniem, zasiąść za kierownicą wozu oraz spróbować jak można ‘’ugasić pożar” przy pomocy hydronetki. Obecny z rodziną na pikniku Paweł Zagaja - Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie rozdawał dzieciom kamizelki odblaskowe. O specyfice zawodu policjanta opowiadała sierżant sztabowy Dominika Delipacy z KPP w Busku Zdroju👮‍♀️. Były rozmowy o bezpieczeństwie  na drodze i prawidłowym zachowaniu się w miejscach publicznych. Maluchy miały również okazję zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego. Sądząc po radosnych uśmiechach uczestników „Pikniku dla malucha”, zabawa była przednia😄.  

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom za wspaniałą energię  i obecność na pikniku. Składamy podziękowania organizatorom i sponsorom wydarzenia. W szczególności dziękujemy Pawłowi Zagai- Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowy Korczyn, pracownikom Biblioteki Centrum Kultury i Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie, Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz KGW Sępichów. Dziękujemy również za obecność, zaangażowanie i działania prewencyjne w zakresie edukacji najmłodszych jednostce OSP w Nowym Korczynie, KPP w Busku Zdroju i PP Solec Zdrój.

Zdjęć w galerii: 34

Zobacz także

Informacja - wydawanie żywności

Dodane: 2022-09-23 22:49 - Komentarze  (0)  czytane (90)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

ETNOKRONIKA -'Etnopiknik- sobótkowy powrót do przeszłości'

Jak ten czas szybko płynie... Na ostatnie sierpniowe dni mamy dla Państwa sobótkowe wspomnienia w postaci ETNOKRONIKI z czerwcowego...