Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pierwszoklasiści ślubowali

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-05 10:30:27 (czytane: 601)

18 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Brzostkowie odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię klasy Panią Mariolę Kowalską. Pierwszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły.  Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie  uroczyście ślubowali, a następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia. Z tej okazji wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice „rożki obfitości”.

Pod koniec uroczystości uczniowie klasy III wierszami i piosenkami ciepło powitali  pierwszoklasistów wśród uczniowskiej braci .

Po ceremonii Pasowania głos zabrał Wójt Gminy Nowy Korczyn Pan Paweł Zagaja, który gratulował pierwszakom przyjęcia w poczet uczniów szkoły i życzył sukcesów w nauce. Następnie obdarował dzieci słodkimi upominkami i wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Ten dzień na pewno zostanie w pamięci każdego pierwszaka. 
 

Zdjęć w galerii: 5

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...