Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pani taka dobra i tak mię kocha…..

Dodał: administrator Data: 2019-09-17 14:59:13 (czytane: 1098)

To cytat z opowiadania Elizy Orzeszkowej p. t. „Dobra Pani” , bo to właśnie nowele polskie, w tym roku, stały się lekturą Narodowego Czytania.

W gminie Nowy Korczyn Narodowe Czytanie zorganizowane zostało 11 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie, gdzie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, powitała przybyłych pani dyrektor – Barbara Karnawalska. Scenografię stanowiły plansze, na których widniały tytuły książek i nazwiska pisarzy, a wszystko w naszych narodowych barwach.
Organizatorami tegorocznego czytania, jak co roku, był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i miejscowa szkoła podstawowa.
Pani dyrektor MGOK - Mariola Lotko zapoznała wszystkich z przesłaniem czytanych utworów i zacytowała fragment listu prezydenta RP Andrzeja Dudy – do czytelników. Przedstawiła również czytających fragmenty utworu pt. „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej.
Na wstępie uczniowie: Natalia Nowak i Bartłomiej Piotrowski przybliżyli słuchaczom życie i twórczość autorki oraz zwrócili uwagę na główne przesłania utworu.
Narodowe Czytanie rozpoczął burmistrz – Paweł Zagaja, jak przystało na gospodarza naszej ziemi. Następnie w kolejności czytali: proboszcz parafii Nowy Korczyn – ks. Paweł Majewski, przewodnicząca rady miejskiej – Kazimiera Gołdyn, przewodnicząca rady rodziców – Katarzyna Stefańska, radna rady miejskiej – Krystyna Szafraniec, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej – Ligia Płonka, członkini zarządu TMZK, a jednocześnie inicjatorka Narodowego Czytania w naszej gminie – Bogumiła Zawada, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury – Mariola Lotko, dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowym Korczynie – Barbara Karnawalska, nauczycielka – polonistka z tejże szkoły – Barbara Bonar, znakomici uczniowie: Emilia Jasiak, Dawid Juszczyk i Emilia Kornaś.
Na zakończenie wszyscy otrzymali zasłużone brawa, a pani dyrektor zachęcała wszystkich do czytania książek, zwłaszcza tych wybranych w tym roku do Narodowego Czytania. Zapraszała uczniów i dorosłych do korzystania z bibliotek, nie tylko szkolnej, ale również tej publicznej, gminnej, znajdującej się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Korczynie na ul. Tarnowskiej 5.
Czytanie przebiegło w bardzo uroczystym nastroju, a atmosferę wyjątkowości podkreślali uczniowie, w pięknych strojach galowych.
Prowadząca podziękowała wszystkim za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu i zaprosiła za rok na kolejne słuchanie lektur.

Ligia Płonka

Zdjęć w galerii: 10

Zobacz także

Informacja o XIII sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodane: 2020-08-07 22:09 - Komentarze  (0)  czytane (113)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 105 Rocznicy Chrztu Bojowego 1 Pułku Piechoty Legionów Polskich w boju pod Czarkowami

W niedzielę 22 września 2019 r. przy Pomniku Czynu Legionowego w Czarkowach odbędą się obchody 105 Rocznicy Chrztu Bojowego 1 Pułku...