Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Olimpiada Przedszkolaka

Dodał: administrator Data: 2020-03-10 13:57:57 (czytane: 468)

W piątek 6 marca 2020 r. przedszkolaki z gminy Nowy Korczyn rywalizowały w etapie gminnym I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

Otwarcia zawodów dokonała wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Pani Elżbieta Szczęsna –Kusak oraz Pani Barbara Karnawalska dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie, które powitały wszystkich, życząc powodzenia oraz udanej zabawy.  
W szranki stanęły przedszkolaki ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy -reprezentacje: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie oraz Szkoły Podstawowej w Brzostkowie.  Drużyny rywalizowały w dwóch przedziałach wiekowych: dziewczynki i chłopcy 5- i 6- latki. W sumie udział w zawodach wzięło 28 dzieci. Mali olimpijczycy konkurowali w pięciu dyscyplinach: biegu sztafetowym, toczeniu piłek slalomem, rzucie woreczkiem do celu, skoku obunóż w dal oraz biegu z przeszkodami. Emocje były ogromne. Licznie zebrana publiczność zagrzewała do walki i głośno dopingowała zawodników.
W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono miejsca na podium i wręczono nagrody. Drużyny otrzymały dyplomy, a każde przedszkole pamiątkowy puchar, co było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem. Pierwsze miejsce i awans do etapu powiatowego uzyskały przedszkolaki z Nowego Korczyna, przygotowane przez panie Annę Marek, Anitę Poborca i Danutę Kostka. Drugie miejsce zajęły ex aequo przedszkolaki ze Starego Korczyna i z Brzostkowa. Koordynatorem imprezy był pan Paweł Kulik, sędzią głównym zawodów - pan Arkadiusz Modzelewski. Opiekę medyczną zapewniła pani Agata Pasternak.
Olimpiada to przedsięwzięcie, które zainicjował Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik. Zawody mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci oraz rozwijanie ich sprawności fizycznej i psychicznej, a także umiejętności współpracy w zespole i zdrowej rywalizacji. Takie działania mają pomóc rozbudzać sportowe pasje od jak najmłodszych lat.

Zdjęć w galerii: 25

Zobacz także

Droga Badrzychowice – Górki po remoncie

Dodane: 2020-08-05 14:53 - Komentarze  (0)  czytane (30)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020 - Uwaga odbiór wszystkich odpadów w jednym dniu

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i segregowanych z terenu gminy Nowy Korczyn...