Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Odnowiona szkoła w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2020-09-04 09:00:06 (czytane: 259)

Po tegorocznych wakacjach uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Korczynie wrócili do wyremontowanej placówki.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja w ramach prowadzonej przez gminę inwestycji, której celem było podniesienie komfortu nauki i pracy uczniów oraz nauczycieli, przeprowadzono kompleksową modernizację bazy dydaktycznej i sportowej. Prace zostały podzielone na dwa zadania: oświetlenie boiska i remont budynku szkoły.


Zakres pierwszego zadania obejmował m.in. montaż sześciu słupów oświetleniowych, sterowanie oświetleniem boiska rozłącznikami izolacyjnymi w tablicy. Zadanie zostało wykonane w ramach ogłoszonego przetargu za kwotę blisko 61 tysięcy złotych.


Z kolei w ramach drugiego zadania, przeprowadzono remont budynku szkoły m.in. pomalowano pomieszczenia na niskim i wysokim parterze, a także II piętro – korytarz, wykonano także remont podłóg w szkole podstawowej i malowanie pomieszczeń w byłym gimnazjum. Wymieniona została także instalacja elektryczna na niskim parterze. Koszt tego zadania opiewał na ponad 140 tys. zł.

Warto dodać, że zadanie realizowane było w ramach Działania 7.4. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej- Poprawiona dostępność Infrastruktury szkolnictwa zawodowego oraz szkół” RPO WŚ 2014- 2020.

DSC_remont_szk2.JPG
DSC_remont_szk3.jpg

DSC_remont_szk4.JPG

DSC_remont_szk5.JPG

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powszechny Spis Rolny 2020 - SAMOSPIS w Urzędzie Miasta i Gminy Nowy Korczyn

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego, co wynika z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym....