Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obwodnica Nowego Korczyna

Dodał: administrator Data: 2018-09-26 20:44:39 (czytane: 1563)

Ruszyła procedura przetargowa na zaprojektowanie obwodnicy Nowego Korczyna. Oferty do przetargu można składać do 8 listopada do godz. 11.30. Trasa obwodnicy ma przebiegać zgodnie z akceptowanym społecznie "wariantem zachodnim", zaś wartość inwestycji szacuje się na 30 milionów złotych.

obwodnica1.jpg 

Dokładny przebieg trasy obwodnicy rozpoczyna się od średniego ronda, na połączeniu projektowanej drogi z DK 79. W początkowej fazie droga biegnie w kierunku północnym do projektowanego mostu na rzece Nidzie. Następnie zmienia swój kierunek na północno-wschodni do projektowanego wiaduktu nad drogą powiatową nr 0134T i dalej do skrzyżowania typu rondo z istniejącą DW 973. W końcowej fazie projektowana droga biegnie w kierunku wschodnim, do przecięcia z drogą krajową nr 79. W miejscu ponownego połączenia obwodnicy Nowego Korczyna z tą drogą również zaprojektowano rondo średnie.
Wójt gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja podkreśla, że obwodnica jest niezbędnym uzupełnieniem mostu. - Bez obwodnicy, nasza miejscowość zostałaby rozjechana przez tranzyt. Wszyscy możemy odetchnąć z ulgą, że Nowy Korczyn będzie miał obwodnicę – dodaje wójt.

obwodnica2_1.jpgZobacz także

Remont drogi powiatowej w Piasku Wielkim

Dodane: 2019-06-15 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (71)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...