Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obchody rocznic Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Dodał: administrator Data: 2019-04-11 12:04:59 (czytane: 687)

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. w Diecezjalnym Sanktuarium im. Św. Kingi w Nowym Korczynie odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 9 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem.

We  mszy  świętej  sprawowanej w intencji ofiar Katynia i Smoleńska uczestniczyli  tłumnie  zebrani wierni, a wśród nich delegacje władz samorządowych, poczty sztandarowe OSP, kombatantów oraz szkół z terenu gminy. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła orkiestra dęta im. Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna.
Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanego w Katyniu Ludwika Borka oraz tragicznie zmarłe ofiary katastrofy smoleńskiej.
Na zakończenie głos zabrał Wójt Paweł Zagaja, dziękując wszystkim tym, którzy się przyczynili do zorganizowania i uświetnienia uroczystości. Podkreślił, że te historyczne wydarzenia niosą uniwersalne przesłanie dla pokolenia młodzieży, bo uczą szacunku do życia i jego wartości.

Zdjęć w galerii: 19

Zobacz także

Sobótki 2019 w Nowym Korczynie

Dodane: 2019-06-17 13:54 - Komentarze  (0)  czytane (134)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szkolenie - wsparcie z Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorstw

Głównym tematem szkolenia będzie przedstawienie możliwości wsparcia z FE dla przedsiębiorstw do ogłoszonych naborów z Działania 2.5 Wsparcie...