Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

O instalacjach solarnych na spotkaniu z mieszkańcami

Dodał: administrator Data: 2018-05-10 08:14:40 (czytane: 786)

W dniu 4 maja 2018 roku w budynku Urzędu Gminy przy ul. Buskiej odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące montażu instalacji solarnych na budynkach prywatnych.

 solar1.jpg

Podczas spotkania zostały rozdane mieszkańcom umowy, aby mieli możliwość zapoznania się z zasadami udziału w projekcie. Wójt Gminy Paweł Zagaja poinformował o kosztach montażu instalacji. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, na czele którego stoi Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Zadanie w ramach działania 3.1 Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 będzie realizowane wspólnie z Gminą Wiślica, Opatowiec oraz Czarnocin. Całkowity koszt zadania to blisko 5,5 mln zł, z kolei koszt zadania na terenie Gminy Nowy Korczyn to niemal 750 tys. zł.

solar2.jpg 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...