Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowokorczyńskie ulice z nowym oświetleniem i chodnikiem

Dodał: administrator Data: 2021-11-02 11:12:45 (czytane: 262)

Gmina Nowy Korczyn zakończyła realizację dwóch zadań (Zadanie 1: Budowa oświetlenia ulicznego - ul. Buska i ul. Stopnicka; Zadanie 2: Remont chodnika - ul. Stopnicka), których całkowity koszt realizacji to ponad 400 tys. zł.

Zadania te są częścią projektu „Rewitalizacja miejscowości gminnej Nowy Korczyn- etap II”
Dwie ważne ulice w Nowym Korczynie: Buska i Stopnicka zyskały nowe, wydajne oświetlenie. Dodatkowo na ul. Stopnickiej powstało 275 metrów chodnika, co jeszcze bardziej zwiększyło bezpieczeństwo pieszych.
Oświetlenie na ul. Buskiej zamontowano za skrzyżowaniem z "krajówką" i dalej w kierunku Buska-Zdroju. Zostało tam ułożone około kilometra kabla, a oprawy oświetleniowe, wykonane w technologii LED, zostały zawieszone na 28 dziewięciometrowych słupach. Dodatkowo zamontowano 3 lampy przy ulicy prowadzącej do nowokorczyńskiego bloku. Ulica Stopnicka z kolei zyskała zarówno  nowe ledowe oświetlenie, jak i 275 m nowego wykonanego z kostki brukowej chodnika o szerokości od 1,5 do 2,5 metra.
Jak podkreśla burmistrz Paweł Zagaja obie ulice są obecnie najbardziej uczęszczanymi ulicami w mieście. Przy Stopnickiej znajdują się centra handlowe, stacja paliw i liczne punkty usługowe. Na Buskiej z kolei znajduje się kilka firm, ale także Urząd Stanu Cywilnego czy przedszkole. Nowy chodnik zapewne zwiększył bezpieczeństwo, natomiast oświetlenie poprawiło sytuację po zapadnięciu zmroku.

buska1.jpg

Ulica Buska przed remontem oświetlenia

buska2.jpg

Ulica Buska po remoncie oświetlenia

buska3.jpg

Ulica Stopnicka przed remontem chodnika

buska4.jpg

Ulica Stopnicka po remontem chodnika

Zobacz także

Informacja o XXVI sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodane: 2021-12-01 16:16 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szkoła podstawowa w Brzostkowie po remoncie

Zakończono remont budynku szkoły podstawowej w Brzostkowie wraz z oświetleniem boiska sportowego. Przedsięwzięcie to stanowi II etap...