Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-22 14:23:11 (czytane: 747)

„O Polsko, święte Twe imię!”- taki tytuł nosiła szkolna uroczystość, która odbyła się dnia 8 listopada 2018r. z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klasy Va i VII pod kierunkiem p. Barbary Bonar i p. Faustyny Judy.

Uroczystość rozpoczęła się od  wprowadzenia pocztów sztandarowych i zaśpiewania hymnu. Potem głos zabrała pani dyrektor- Barbara Karnawalska, która uzmysłowiła zebranym, jak ważne jest to święto dla każdego Polaka. Następnie mali aktorzy zabrali widownię w krótką podróż historyczną. Rozpoczęli ją od rozbiorów Polski, potem omówili powstania narodowe i I wojnę światową. W czasie tej wyprawy malowanej słowem i pieśnią zgromadzona publiczność mogła posłuchać pięknych i wzruszających wierszy wybitnych poetów polskich, jak również wspólnie z występującymi zaśpiewać pieśni żołnierskie i patriotyczne przygotowane przez dziewczynki z klasy VII:  Emilię Jasiak i Emilię  Kornaś oraz Alę Krzyżańską i Natalię Nowak z klasy Va. Szczególne brawa otrzymała Julia Krzyżańska- pięciolatka z naszego przedszkola, która wspaniale wyrecytowała utwór Wł. Bełzy zatytułowany „Katechizm polskiego dziecka". W programie wzięli też udział uczniowie kl. Va: Miłosz Gwóźdź, Zuzanna Kaczmarczyk, Dawid Juszczyk, Julia Marek, Weronika Kaczmarczyk, Julia Gaweł,  Daniel Krupa, Bartłomiej Piotrowski, Antonina Stefańska, Maja Modzelewska, Alan Zawada, Patrycja Wolańska, Zuzanna Pasternak,  Krzysztof Szafranek,  a także  Amelia Przeniosło i Iza Szymańska z klasy VII.  

Dopełnieniem części artystycznej było zapalenie symbolicznego znicza w dowód pamięci i uznania tym, którzy tak ofiarnie walczyli o wolną Polskę.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za piękną lekcję historii i trud włożony w przygotowanie przedstawienia, natomiast pan Piotr Strach- zastępca wójta gminy Nowy Korczyn pogratulował małym artystom wspaniałego występu i pięknej dekoracji.

Słowa podziękowania usłyszały również panie: Anna Górak, Anna Marek i Bogusława Woźniak, które przygotowały dekorację oraz p. Krzysztof Błach, który zadbał o nagłośnienie.

Zdjęć w galerii: 30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18.01.2019 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje opady śniegu z deszczem powodujące gołoledź....