Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Most w Nowym Korczynie rośnie w oczach

Dodał: administrator Data: 2020-01-17 12:29:42 (czytane: 1358)

Prace przy budowie mostu na Wiśle w Nowym Korczynie idą pełną parą. Pogoda sprzyja, a roboty przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Jak informuje Paweł Zagaja, burmistrz Nowego Korczyna, prace są już na poziomie kilkunastu procent.

- Roboty związane są z budową płyty, po której w przyszłości będą przemieszczać się auta. Trwa przygotowywanie konstrukcji do nasuwu płyty najdłuższego, 130-metrowego przęsła nad nurtem rzeki - zaznacza. Burmistrz dodaje, że na miejscu budowy powstanie także tymczasowa betoniarnia, w której będą wykonywane płyty do budowy mostu.
Nowy most na Wiśle będzie miał ponad 670 metrów długości oraz 13 przęseł. Powstanie jezdnia i dwa pasy ruchu, także chodniki oraz ścieżka rowerowa. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Intercor z Zawiercia. Koszt przedsięwzięcia to ponad 53 mln złotych.  Zgodnie z harmonogramem, most ma być gotowy 30 października 2020 roku.
Warto podkreślić, że z inicjatywy władz samorządowych gminy Nowy Korczyn udało się wypracować porozumienie dotyczące dalszego korzystania z przeprawy promowej przez cały okres budowy mostu. Jak podkreśla burmistrz Paweł Zagaja zostaną wykonane tzw. bajpasy umożliwiające przemieszczanie się samochodów po placu budowy w celu dojazdów do promu. Kosztami podzielą się województwa świętokrzyskie, małopolskie wspólnie z wykonawcą.

Zdjęć w galerii: 12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020 - Uwaga odbiór wszystkich odpadów w jednym dniu

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i segregowanych z terenu gminy Nowy Korczyn...