Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Modernizacja stacji uzdatniania wody i sieci kanalizacyjnej

Dodał: administrator Data: 2022-05-25 14:25:32 (czytane: 203)

Gmina Nowy Korczyn złożyła do Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach wniosek na realizację dwóch zadań: Modernizacja stacji uzdatniania wody w Nowym Korczynie i modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie gminy o całkowitej wartości blisko 4 mln zł. Wnioskowane dofinansowanie to kwota ponad 3,6 mln zł.

W ramach tych zadań zamiarowane jest pod warunkiem uzyskania dofinansowania zmodernizowanie budynków pomp i filtrów pośpiesznych, dobudowane zostaną nowe filtry, rurociągi technologiczne, powstaną dodatkowe zbiorniki na wodę i rurociągi międzyobiektowe. Zakupione zostaną także pompy zatapialne do wykorzystania na sieci kanalizacyjnej.
Przedsięwzięcia te realizowane w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Zadania te są zgłoszone do dofinansowania w celu zwiększenia produkcji uzdatnionej wody oraz w celu poprawy jakości wody dostarczanej do mieszkańców.

 

wodociag1_1.jpg
 

Zobacz także

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - obowiązkowe składanie deklaracji do 30.06.2022r.

Dodane: 2022-06-27 10:53 - Komentarze  (0)  czytane (621)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy