Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2022-07-15 11:48:07 (czytane: 288)

W ramach drugiej edycji Rządowego Programu Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja przy kontrasygnacie Skarbnika Joanny Parlak podpisał w dniu 6 lipca 2022 r. umowę z wykonawcą na modernizację sieci kanalizacji sanitarnej w Nowym Korczynie wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Grotnikach Dużych.

Zakres prac obejmuje modernizację 147 szt. studzienek kanalizacyjnych polegającą na wymianie zaworu otwierającego zbiornik studni w celu jej opróżnienia działającego w systemie podciśnieniowej sieci kanalizacyjnej oraz sterowania zaworu wraz z monitoringiem. Ponadto zakupione i zamontowane zostaną nowe pompy w pompowni ścieków w Grotnikach Dużych.

 kanaliz_2022.jpg

Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca - firma Ekokanwod z Nowego Korczyna- zrealizuje to zadanie za kwotę blisko 5,5 mln złotych przy wkładzie własnym gminy 930 tys. złotych. Pozyskane przez gminę dofinansowanie z programu Polski Ład opiewa na kwotę 4 mln 560 tys. złotych. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2022 r.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rusza znów ginekologia w SZOZ w NK.

Informujemy, że od 24 sierpnia 2022r. w SZOZ w Nowym Korczynie w Przychodni Ginekologicznej, w środę według harmonogramu (w godz....