Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Misiek Zdzisiek odwiedził Nowy Korczyn

Dodał: a.nowak Data: 2021-10-14 09:47:28 (czytane: 278)

W dniu 3 października 2021 r. do Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowym Korczynie zawitał pluszowy przyjaciel dzieci-Misiek Zdzisiek.

Przybył w towarzystwie wolontariuszy Fundacji Miska Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei z Jędrzejowa. Nie mogło być inaczej, bowiem to właśnie dzięki najmłodszym mieszkańcom gminy Nowy Korczyn, ich rodzinom i szkolnym wychowawcom akcja zbierania nakrętek na rzecz podopiecznych fundacji przybrała imponujących rozmiarów. Końcem września wolontariusze fundacji odebrali z Nowego Korczyna 25 dużych worków plastikowych nakrętek, które zmieniają się w wymierną pomoc dla potrzebujących.

Misiek Zdzisiek opowiedział dzieciom o działalności fundacji i jej podopiecznych, zachęcił do czynnego udziału w akcji, rozdawał słodkości i  pamiątkowe pluszowe maskotki. W spotkaniu uczestniczył Paweł Zagaja-Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn oraz Mariola Lotko dyrektor BCK w Nowym Korczynie. Pan burmistrz podziękował wszystkim za wielkie zaangażowanie w akcję , chęć niesienia pomocy oraz  systematyczne zbieranie nakrętek. Sam również dołożył swoją cegiełkę do pięknego serca, które ponownie zaczyna się zapełniać. Warto przypomnieć, że mija rok, odkąd metalowe serce pozyskane dzięki  staraniom  Urzędu Miasta i Gminy  w Nowym Korczynie oraz Biblioteki Centrum Kultury, ufundowane przez Firmę Sefako z Jędrzejowa, systematycznie zapełnia się nakrętkami. Bardzo cieszy pomyślność akcji i zaangażowanie mieszkańców gminy Nowy Korczyn, ale przede wszystkim to, że każdy może dołożyć cegiełkę do wspaniałej akcji Fundacji Miśka Zdziśka. Sam pluszowy przyjaciel sprawił swoją wizytą wiele radości dzieciom i już zapowiedział, że odwiedzi nas po raz kolejny.

Zdjęć w galerii: 7

Zobacz także

Informacja o XXVI sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodane: 2021-12-01 16:16 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dobiega końca remont drogi powiatowej w Górnowoli

W ramach dobrze układającej się współpracy z Zarządem Powiatu Buskiego i wspólnie złożonego wniosku dobiega końca remont drogi powiatowej...