Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Miasto pięknieje

Dodał: administrator Data: 2019-07-31 21:59:53 (czytane: 981)

Dużo dzieje się w Nowym Korczynie. Wszystko za sprawą trwającego II etapu rewitalizacji. Wielowątkowy projekt, podczas którego Nowy Korczyn przechodzi kolejną dużą metamorfozę, pochłonie 5,8 miliona złotych. Efekty niektórych prac już widać gołym okiem, inne zaś dopiero czekają na swoją kolej.

W ostatnim czasie przeprowadzono rewitalizację nowokorczyńskich uliczek: Średniej, Buskiej (do bloku), Farnej (łącznik do ul. Piłsudskiego), Psie Górki i Armii Krajowej. Ponadto nowe chodniki powstają przy ulicy Krakowskiej i Stopnickiej, utwardzone też zostały place przy Urzędzie Miasta i Gminy i remizie OSP.

 rewit1.jpg

rewit2.jpg 

W ramach II etapu rewitalizacji zaplanowano ponadto gruntowną modernizację szkoły podstawowej, wymianę wodociągu, modernizację sieci kanalizacyjnej i oświetlenia ulicznego, utwardzenie placu przy kościele, remont organistówki czy doposażenie placu zabaw przy przedszkolu.
Warto wspomnieć, że w roku ubiegłym w ramach tego projektu wykonane zostało oznakowanie wszystkich ulic Nowego Korczyna oraz najważniejszych obiektów. Na nowokorczyńskim rynku natomiast pojawiły się parasole i ławki. Zakupiono w sumie 6 kompletów. Ponadto w ostatnich miesiącach teren nad rzeką Nidą zmienił się nie do poznania. Jego zagospodarowanie to koszt 380 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dożynki Gminne w Nowym Korczynie

Burmistrz Miasta i Gminy oraz Rada Miejska w Nowym Korczynie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 18 sierpnia 2019 r. w Nowym...