Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Magiczna chusteczka dla każdego dziecka

Dodał: administrator Data: 2020-06-22 08:11:32 (czytane: 266)

Z życzeniami uśmiechu na twarzy, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży, Władze Samorządowe Miasta i Gminy , Biblioteka i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie , przygotowały miłą niespodziankę dla swoich najmłodszych.

    Zwyczajowo, co roku w gminie Nowy Korczyn odbywał się bardzo uroczysty festyn sportowy na miejskim stadionie, w którym brali udział wszyscy uczniowie, uczęszczający do trzech szkół, na naszym terenie.
   W tym roku, ze względu na panująca epidemię, nie było możliwe zrealizowanie zaplanowanej akcji. Ale chociaż w trudnych warunkach, organizatorzy nie zapomnieli
 o swoich milusińskich.
   Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały wcześniej dwa miesiące, bowiem przygotowanie niespodzianki wymagało dużego nakładu pracy własnej.
   Inicjatorem tego nietypowego wydarzenia był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, pod kierunkiem pani dyrektor Marioli Lotko.
   I tak w dniu swojego święta, które jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w rynku Nowego Korczyna, przed Punktem Informacji Turystycznej, w pełnym reżimie sanitarnym, zorganizowano stoisko z pięknymi chusteczkami dla najmłodszych i niezbędnymi w tym czasie maseczkami.
   Magiczne chusteczki dla swoich pociech mogli odebrać: rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi, przedstawiciele władzy. Chusteczki były wyjątkowe, gdyż w tym czasie spełniają  ważne funkcje: ochronną przed wirusami, zdrowotną, estetyczną i szpanersko - luzacką.
   A że był to dzień targowy w naszym mieście, to przy  zaczarowanym stoisku nie zabrakło mieszkańców, którzy z radością i niedowierzaniem wybierali chusteczki dla swoich pociech.
    W tej akcji przygotowywania niespodzianki, brała również młodzież z projektu ,, Retro Butik ‘’ – programu ,, Równać Szanse 2019’’ – Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności Dzieci i Młodzieży, który chociaż w nietypowy sposób, bo internetowy, realizowany jest w MGOK.
    Młodzi wcześniej, brali udział w konsultacjach kroju i szycia. Niektórzy wystąpili
w maseczkach przez siebie uszytych.
Maseczki uszyły panie z Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Biblioteki Gminnej
 i MGOK w ramach prowadzonej akcji ,, Nie próżnujemy, maseczki szyjemy’’.
   I tak dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu kilku osób, około 400 chusteczek i około 200 maseczek trafiło do rąk naszych mieszkańców.
   Kolorowe chusteczki były miłą osłodą dla świętujących dzieci, za trudy związane z czasem pandemii, przymusowym pozostaniem w domach, niemożnością uczestniczenia w wielu kulturalnych wydarzeniach.
   Natomiast uśmiech i radość najmłodszych był podziękowaniem dla organizatorów za przygotowanie miłej niespodzianki dla najmłodszych.

Ligia Płonka
Punkt Informacji Turystycznej w Nowym Korczynie


Zdjęć w galerii: 5

Zobacz także

Droga Badrzychowice – Górki po remoncie

Dodane: 2020-08-05 14:53 - Komentarze  (0)  czytane (49)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje iż, firma ,,Ekom" Maciejczyk Sp. J. organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych...