Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Leśne Duszki

Dodał: administrator Data: 2019-03-01 14:43:29 (czytane: 468)

Dumą napawa widok zuchów z Gromady Zuchowej ,,Leśne Duszki”, działającej od niedawna przy Hufcu ZHP Busko – Zdrój.

Oprócz samych zuchów, wiele osób dołożyło starań, aby 16-osobowa gromadka tak wspaniale się prezentowała w zuchowych mundurkach, w harcówce w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie.
Przypieczętowanej prawie rocznej działalności tej gromady, była uroczystość w dniu 26 lutego 2019 r., kiedy to zuchy otrzymały z rąk swoich druhen: Aleksandry Jagielskiej i Anny Marek  – odznaki zuchowe. Mundury dla zuchów zakupione zostały przez  burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn – pana Pawła Zagaję. Chusty, znaczki zuchowe i inne elementy stroju podarowała dzieciom dyrekcja szkoły: panie Barbara Karnawalska i Małgorzata Stefańska.
Natomiast rodzice dołożyli wszelkich starań, aby zuchy mogły świętować karnawałowo i kolorowo swoją małą rocznicę. W czerwcu minie rok od złożenia obietnicy zucha i być może wówczas odbędzie się uroczystość o szerszym znaczeniu nad rzeką Nidą, może z tortem rocznicowym. Poczęstunek i zabawy przy muzyce dopełniły radości z przebywania razem i robienia czegoś pożytecznego dla społeczeństwa. Zuchy mają swoje tajemnice, których nie zdradzą tak łatwo, ale planów wspólnego działania mają wiele.

Ligia Płonka
Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie


Zdjęć w galerii: 8

Zobacz także

Nabór na wolne stanowiska pracy

Dodane: 2019-05-13 19:56 - Komentarze  (0)  czytane (340)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolne miejsca na montaż instalacji solarnych

W związku z realizacją projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na domach prywatnych w gminach Wiślica, Nowy Korczyn,...