Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Lekcja patriotyzmu w Punkcie Przedszkolnym w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-22 14:31:25 (czytane: 754)

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To najważniejsze polskie Święto Narodowe. W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

W dniu 7 listopada 2018r. w naszym Punkcie Przedszkolnym z okazji zbliżającego się święta odbyła się uroczysta lekcja patriotyzmu połączona z pasowaniem na przedszkolaka i starszaka. Głównym celem spotkania było kształtowanie, od najmłodszych lat, miłości i przywiązania do ojczystego kraju. 

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Piotr Strach - zastępca wójta Gminy Nowy Korczyn, Pani Barbara Karnawalska - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, Pani Małgorzata Stefańska - zastępca dyrektora szkoły oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, jak również dla ich rodziców, było to ważne i pierwsze tak uroczyste spotkanie. Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, następnie wysłuchali krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i nauczycielki: Martę Gajek i Agnieszkę Kowalską. Po części artystycznej Pani dyrektor dokonała pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, świadczący o przynależności do społeczności przedszkolnej.

Pani dyrektor Barbara Karnawalska skierowała ciepłe słowa do naszych przedszkolaków, natomiast zastępca wójta Piotr Strach pogratulował wspaniałego występu oraz nagrodził wszystkie dzieci słodkim upominkiem.

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonywały kokardę narodową. Wspólnie spędzony czas sprawił uczestnikom wiele radości.

Agnieszka Kowalska, Marta Gajek

Zdjęć w galerii: 34

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18.01.2019 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje opady śniegu z deszczem powodujące gołoledź....