Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Lekcja parlamentaryzmu

Dodał: administrator Data: 2018-10-19 07:47:17 (czytane: 769)

W dniu 10 października 2018 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie z inicjatywy Pana Posła Krystiana Jarubasa i radnego Gminy Nowy Korczyn Pawła Kulika mieli możliwość zwiedzenia stolicy Polski Warszawy, a w szczególności Sejmu RP.

Na miejscu, po przejściu rutynowej kontroli, zwiedzający zobaczyli salę posiedzeń Sejmu. Następnie poznali historię polskiego parlamentu oraz dowiedzieli się, jak przebiega proces legislacyjny.
Obiad w restauracji sejmowej stworzył możliwość spotkania wielu ciekawych osób ze świata polityki.
Po obiedzie uczestnicy wycieczki udali się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego   – jeden z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych placów Warszawy. Obejrzeli także zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Stamtąd udali się na Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyli: Pałac Prezydencki z pomnikiem ks. J. Poniatowskiego, Uniwersytet Warszawski i pomnik Adama Mickiewicza, plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela z kryptą zasłużonych Polaków. Odwiedzili również Pomnik Małego Powstańca.
Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy, którego wielkość i majestatyczność wprawiła wszystkich w podziw.
Ta wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów. Dlatego dziękujemy Panu Posłowi Krystianowi Jarubasowi za sfinansowanie i zorganizowanie tego wyjazdu.

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie

Zdjęć w galerii: 29

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...