Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Laptopy dla uczniów z programu Zdalna Szkoła

Dodał: administrator Data: 2020-05-13 08:43:02 (czytane: 619)

Gmina Nowy Korczyn zakupiła 26 laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafią one do szkół na terenie gminy.

W kwietniu ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.
Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.
Gmina Nowy Korczyn pozyskała na ten cel 60 tysięcy zł zakupiła za to 26 laptopów z systemem operacyjnym oraz pakietem biurowym.
Jest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. Ten projekt pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu Gminy.
Laptopy trafią do szkół na ternie Gminy. Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym. 

logozd.jpg 

 komput1.jpg

 komput2.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020 - Uwaga odbiór wszystkich odpadów w jednym dniu

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i segregowanych z terenu gminy Nowy Korczyn...