Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kwalifikacja Wojskowa w 2019 roku

Dodał: administrator Data: 2019-03-05 12:36:19 (czytane: 342)

Urząd Miasta i Gminy w Nowym Korczynie informuje, iż kwalifikacja wojskowa osób z terenu Naszej Gminy zostanie przeprowadzona w dniu 7 marca 2019 roku w Budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Busku- Zdroju ul. Waryńskiego 29A (Powiatowa Komisja Lekarska w Busku-Zdroju).

Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej winny osobiście wstawić się we wskazanym czasie i miejscu oraz posiadać:

1.      Dowód osobisty lub inny dokument pozwalają­cy na ustalenie tożsamości.

2.      Aktualną fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy.

3.      Dokument stwierdzający poziom wykształcenia lub pobierania nauki  oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

4.      Dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem wstawienia się do kwalifikacji wojskowej.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi, wstępne przeznaczenie ich do jednej z form służby, założenie ewidencji wojskowej, wydanie wojskowego dokumentu osobistego (książeczka wojskowa), przeniesienie do rezerwy.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2019 r. podlegają:

1. Mężczyźni urodzeni w 2000 r.

2. Mężczyźni urodzeni w latach 1995—1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

3. Osoby urodzone w latach 1998-1999 które:

  1) zostały uznane przez powiatowe komisje lekar­skie  za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończe­niem kwalifikacji wojskowej w 2019 r.

2) zostały uznane przez powiatowe komisje lekar­skie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej,  ze względu na stan zdrowia jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy   z   dnia 21 listopada 1967 r.   o   powszechnym  obowiązku  obrony Rzeczypo­spolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

4. Kobiety urodzone w latach 1995—2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2018/2019 kończą naukę w szkołach lub uczelniach  medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w  § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej( Dz. U 2017 r, poz.944)

5. Osoby, które ukończyły 18 lat życia (kobiety i mężczyźni) i zgłosiły się ochot­niczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia  jeżeli nie po­siadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 

Do kwalifikacji wojskowej za pośrednictwem Wojskowego Komendanta Uzupełnień, mogą stawać osoby ubiegające się o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej „A” – do końca roku kalendarzowego w którym kończą 24 lata.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikacji wojskowej w 2019 roku udzielane są                     w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowym Korczynie ul. Krakowska 1, lub pod numerem                              telefonu  41 23-45-412.

Zobacz także

Nabór na wolne stanowiska pracy

Dodane: 2019-05-13 19:56 - Komentarze  (0)  czytane (342)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolne miejsca na montaż instalacji solarnych

W związku z realizacją projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na domach prywatnych w gminach Wiślica, Nowy Korczyn,...