Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkursy z okazji Świąt Majowych

Dodał: marzena Data: 2021-04-14 14:24:23 (czytane: 1328)

Zbliża się jeden z najpiękniejszych majowych weekendów, w czasie którego obchodzić będziemy trzy patriotyczne święta: 1 Maja – Państwowe Święto Pracy, inaczej zwane Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja – Państwowe Święto Flagi, 3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie zaprasza do udziału w konkursach związanych tematycznie ze wspomnianymi świętami.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i na świecie nie możemy tych świąt obchodzić w sposób tradycyjny, walny i piknikowy, ale nie możemy zapomnieć o tych jakże pięknych, wiosennych, patriotycznych świętach.

Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i naszym możliwościom, dla podkreślenia wagi patriotycznych wydarzeń  Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie, ogłasza propozycję dwóch konkursów, związanych tematycznie ze świętami majowymi: 

1. Konkurs plastyczny "Majowe święta w naszej wyobraźni plastycznej".

Celem konkursu będzie uczczenie świąt majowych, w sposób inny niż dotychczas.

Przedmiotem pracy jest wykonanie dowolnego symbolu narodowego lub przedstawienie swoich wspomnień z obchodów tych świąt, różnymi wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.

Format pracy dowolny. 

Wykonana przez siebie pracę należy sfotografować i przesłać do 30 kwietnia 2021 r. 

2. Konkurs literacki "Majowe święta w naszej twórczości literackiej".

Celem konkursu jest  kształtowanie i rozwijanie uczuć związanych z obchodami patriotycznych świąt majowych.

Przedmiotem konkursu będzie ułożenie wiersza o treści patriotycznej lub napisanie w dowolnej formie literackiej o symbolach narodowych, opisanie wspomnień z obchodów świąt: 1 Maja, 2 Maja, czy 3 Maja.

Mile widziane będą prace literackie z ilustracją plastyczną.

Dostarczenie prac  na adres e-mailowy, pocztą tradycyjną lub bezpośrednio do Biblioteki Centrum Kultury w Nowym Korczynie do 30 kwietnia 2021 r. 

Szczegółowe informacje w załączniku:

>> do pobrania 


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zimowe utrzymanie dróg i chodników

Podpowiadamy, gdzie interweniować w sprawie odśnieżania dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich, a także przypominamy o tym,...