Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konkurs Kulinarny ,, Tradycyjna Potrawa Bożonarodzeniowa 2019 ‘’ rozstrzygnięty

Dodał: administrator Data: 2020-01-03 12:15:35 (czytane: 761)

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali OSP w Nowym Korczynie został zorganizowany Miejsko Gminny Konkurs Kulinarny ,, Tradycyjna Potrawa Bożonarodzeniowa 2019’’.

Do konkursu przystąpiło 8 kół i stowarzyszeń z terenu miasta i gminy Nowy Korczyn: Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego Korczyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Czarków, Koło Gospodyń Wiejskich z Górnowoli, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strożysk, Koło Gospodyń Wiejskich z Sępichowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Badrzychowic, Stowarzyszenie KGW Korczynian nad Nidą, Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie.
       Organizatorami Konkursu był Urząd Miasta i Gminy w Nowym Korczynie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.
     Do oceny smakowej, zdrowotnej i walorów estetycznych potraw przystąpiło jury
w składzie: Piotr Strach – przewodniczący, Dorota Zięba – sekretarz, Katarzyna Wójcik – członek, Władysław Smoleń – członek, Ks. Dziekan Marek Małczęć – członek.
    Panie Dorota Zięba i Katarzyna Wójcik przybyły z Buska – Zdroju reprezentując KRUS.
      Jury oceniało zgłoszone potrawy w trzech kategoriach: dania główne, gdzie I miejsce zdobyło KGW ze Strożysk za zrazy kardynalskie, II miejsce KGW ze Starego Korczyna za roladę z indyka i III miejsce KGW z Badrzychowic za kaczkę nadziewaną mięsem.
      W kategorii potraw – przystawka I miejsce otrzymało KGW z Sępichowa za truskawkę śledziową, II miejsce  KGW z Czarków za roladę z burakiem ćwikłowym ze śledziem,
III miejsce Stowarzyszenie KGW Korczynian nad Nidą za babeczki tuńczykowo – łososiowe.
      W kategorii potraw – desery, napoje i nalewki I miejsce przyznano KGW z Górnowoli za nalewkę z aronii, II miejsce KGW ze Starego Korczyna za nalewkę z dzikiej róży, III miejsce Towarzystwu Miłośników Ziemi Korczyńskiej za orzechówkę na spirytusie.
    Jury wyróżniło 6 zespołów, w tym: KGW z Badrzychowic za nalewkę brzoskwiniową, KGW ze Starego Korczyna za barszczyk czerwony, KGW ze Strożysk za ciasto marchewkowe, TMZK za bezową choinkę oraz SKGW Korczynian nad Nidą i KGW Sępichów za dekorację stołu.
      Wszystkim nagrodzonym nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczał wiceburmistrz pan Piotr Strach w asyście członków jury. Nagrody w postaci naczyń i sprzętu gospodarstwa domowego ufundował samorząd Miasta i Gminy w Nowym Korczynie. Dyplomy przygotował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.
     W przerwie dla zebranych  zaśpiewała pani  Alicja Czyżowska. Swoim świątecznym repertuarem wprowadziła przybyłych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
     Życzenia świąteczne przekazał ks. Dziekan Marek Małczęć. Rozdając uczestnikom opłatek życzył wszystkim dużo zdrowia, pomyślności na nadchodzące święta i radosnego oczekiwania na przyjście Nowego Roku.  
    Prowadząca uroczystość pani dyrektor MGOK podziękowała za obecność , za magiczny nastrój, zaangażowanie oraz przedsmak Świąt Bożego Narodzenia.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jasełka Bożonarodzeniowe w Starym Korczynie

Narodzenie Jezusa w Betlejem to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej mili, życzliwi, zapominają o wszelkich sporach...