Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn

Dodał: administrator Data: 2022-07-19 14:45:40 (czytane: 227)

Trening systemu alarmowania ludności cywilnej.

Informuje się mieszkańców Miasta i Gminy Nowy Korczyn, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 80/2021 Wojewody Świętokrzyskiego  z  dnia  11 lipca 2022 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa świętokrzyskiego treningu systemu alarmowania ludności cywilnej,  w  dniu 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania ludności cywilnej, zwany dalej treningiem, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowania.
    Celem treningu jest doskonalenie   działania systemu alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenie uruchamiania i działania syren alarmowych, które jednocześnie będzie upamiętnieniem 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Podczas treningu uruchomione zostaną syreny alarmowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowym Korczynie oraz w jednostkach OSP na terenie gminy i za ich pośrednictwem nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 minutę.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn
Paweł Zagaja

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rusza znów ginekologia w SZOZ w NK.

Informujemy, że od 24 sierpnia 2022r. w SZOZ w Nowym Korczynie w Przychodni Ginekologicznej, w środę według harmonogramu (w godz....