Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kochane Pierwszaki

Dodał: apiotrowski Data: 2015-10-15 14:55:20 (czytane: 2904)

Dnia 15 września 2015 r. uczniowie klas I „a”, I „b” i I „c” Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Bęben, p. Anną Górak i p. Anitą Poborcą oraz opiekunami p. Danutą Kostką i p. Barbarą Czyż pojechali na wycieczkę do Pacanowa.

VIII edycja projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Kochane Pierwszaki” organizowanego przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Kielcach, Urząd Marszałkowski, Wojewodę, Diecezję Kielecką oraz Komendę Wojewódzką Policji odbyła się w tym roku w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. W projekcie tym uczestniczyli uczniowie klas I ze Szkół Podstawowych z regionu świętokrzyskiego. Była edukacja i wspaniała zabawa. Dzieci śpiewały piosenki i bawiły się znakomicie. Biskup Kielecki Marian Florczyk, który uczestniczył w projekcie, pobłogosławił dzieci oraz poświęcił ich tornistry, podręczniki i przybory szkolne. Ważnym punktem tego przedsięwzięcia była problematyka bezpieczeństwa uczniów. Funkcjonariusze policji, również obecni w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, poruszali z dziećmi szereg tematów związanych z bezpieczeństwem. Zademonstrowali nawet tresurę psów. W ogrodach Europejskiego Centrum Bajki odbywały się warsztaty plastyczne. Ponadto dzieci zwiedziły to bajkowe królestwo. Były pod ogromnym wrażeniem.

kochane_pierwszaki_2015_2.JPG

Pogoda w tym dniu dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Wyjazd na tę wspaniałą imprezę umożliwił naszym pierwszakom Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, który sfinansował  koszt wynajęcia autokaru. Serdecznie dziękujemy.

/Serwis Informacyjny UG/


Zdjęć w galerii: 15

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.244.12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...