Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

KINOLUB w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-07-10 09:00:47 (czytane: 1019)

Już po raz trzeci w Nowym Korczynie, w dniach od 4-14 czerwca 2019 r., odbył się Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży z projektu „KINOLUB”.

Przegląd filmów zorganizowany został w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, pod kierunkiem pani dyrektor Bogumiły Zawady. Wsparcia finansowego udzieliły władze samorządowe Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie, z burmistrzem Pawłem Zagają.
Dla dzieci i młodzież z terenu gminy Nowy Korczyn była to niecodzienna okazja do obejrzenia premierowych filmów, powstałych w różnych stronach świata: m. in. z Indii, Iraku, Holandii, Izraela, Rosji, Szwecji, Francji, Włoch, Danii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Kanady. Wybrane filmy obejrzało łącznie około 400 osób, w tym 40 opiekunów, z trzech szkół podstawowych w naszej gminie: Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, Szkoły Podstawowej w Brzostkowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie i Samorządowego Przedszkola w Nowym Korczynie.
Największą popularnością cieszyły się filmy: „Biblioteka” - produkcji irańskiej, „Moja żyrafa”- produkcji holenderskiej, „Aparat” z Iranu, „Czas ucieka” z Niemiec, „Chuskit” z Indii oraz szereg filmów krótkometrażowych jak: „Nasi najbliżsi”, „Za wszelką cenę”, „Wyzwania i przygody”.
Niemałą niespodzianką dla młodych widzów było spotkanie z twórcami filmów. Odwiedził młodzież niemiecki reżyser i współproducent wzruszającego filmu „Czas ucieka” – pan Robert von Wroblewsky oraz reżyserka interesującego filmu „Chuskit”– pani Priya Ramasubban z Indii. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a uczniowie po obejrzeniu filmów mieli bardzo wiele pytań do ich twórców.
Po projekcji filmów odbywała się krótka dyskusja z widzami, którą kierowała Ligia Płonka – koordynator projektu z ramienia Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Uczniowie wypowiadali swoją opinię o filmach. Stawali się krytykami prezentowanych filmów, a ich opinie były przychylne. Zwracali także uwagę na różnice kulturowe, obyczajowe, edukacyjne i krajobrazowe w oglądanych produkcjach.
Po zakończonym spektaklu w dniach od 17 do 18 czerwca sami widzowie stali się twórcami filmów, na warsztatach wspaniale i zajmująco prowadzonych przez panią Monikę Pińdziak – Dutkiewicz - koordynatorkę Projektu „KINOLUB”.
Miłośnicy filmów wspólnie wyreżyserowali animowane filmy o tematyce edukacyjno – ekologicznej pt. „Ufoludek na ziemi”.
W warsztatach wzięło udział około 30 uczniów i 8 osób dorosłych.

Ligia Płonka – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury – PIT Nowy Korczyn

Zdjęć w galerii: 39

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...