Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jesień z folklorem na Powiślu

Dodał: administrator Data: 2017-10-03 13:54:12 (czytane: 520)

Na pograniczu dwóch gmin: Pacanowa i Nowego Korczyna, w miejscowości Oblekoń w dniu 1 października 2017 r. odbył się IV Przegląd Twórczości Ludowej pod hasłem ,,Jesień z folklorem, czyli muzyka łączy pokolenia”.

W pięknej słonecznej, jesiennej aurze spotkali się wszyscy, którym bliska jest kultura ludowa. Na ten niecodzienny festyn przybyli znakomici wykonawcy i goście. Zespoły folklorystyczne i soliści zaprezentowali się wspaniale od najmłodszych, czyli od przedszkolaków, poprzez młodzież szkolną i osoby dorosłe.
Gminę Nowy Korczyn reprezentował zespół folklorystyczny ,,Wianeczek” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, pod kierunkiem Urszuli Strzeleckiej, który zajął III miejsce w kategorii zespołów szkolnych. Na widowni nie zabrakło wójta gminy Nowy Korczyn - Pawła Zagai, który na tę uroczystość przybył ze swoją rodziną. Ufundował również nagrodę dla uczestników konkursu i kosz ze słodyczami dla swoich podopiecznych.
Festyn prowadzili również śpiewająco Karolina Kępczyk – dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i Tadeusz Kołodziej – prezes stowarzyszenia ,,Diamenty Powiśla”.
Duże brawa należą się nie tylko wykonawcom, ale również organizatorom za trud włożony w przygotowanie tak znakomitej i prestiżowej imprezy na Powiślu.


Ligia Płonka
Gminny Ośrodek Kultury
w Nowym Korczynie

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.55.151

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja o XXXII sesji Rady Gminy Nowy Korczyn

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję na dzień 29 grudnia...