Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2020-01-03 12:24:43 (czytane: 893)

"Już słychać kolędy, już pachnie świętami. Syn Boży się rodzi, by zamieszkać z nami”. Taki napis zapraszał wszystkich gości przybyłych w dn. 18.12.2019r. na spotkanie wigilijne do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nowym Korczynie.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, który gromadzi wiele osób pragnących kolejny raz przeżywać te niezwykłe i bardzo ważne wydarzenia.
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska powitała przybyłych i przedstawiła program uroczystości.
Występ rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. III b oraz  Izabeli Juszczyk z kl. IV, Emilii Kornaś, ucz. kl. VIII. Spektakl nawiązywał do scen biblijnych, ukazywał postacie tradycyjnie występujące w jasełkach: Świętą Rodzinę, aniołów, pasterzy i Trzech Króli. Pojawił się  niespodziewanie Groźny Rozbójnik, który przemienił swoje życie dzięki dobroci Małego Pastuszka. Każdy ma szansę na nawrócenie, zwłaszcza, gdy dostrzeże dobro wokół siebie. Piękny śpiew kolęd i pastorałek  podkreślił uroczysty charakter spotkania.
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Bogusławę Ziętarę i p. Marię Błach.
Następnie na scenie wystąpił - pod czujnym okiem p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak - Zespół "Wianeczek" z przyśpiewkami i tekstami kolędników. Dzieci złożyły życzenia wszystkim zebranym. Barwne stroje i brawurowe wykonanie przyśpiewek i pastorałek zachwyciły  obecnych.
Ostatnim punktem programu był występ Emilii Kornaś i Emilii Jasiak z kl. VIII, które w pięknych krakowskich strojach zaprezentowały pastorałkę. Utwór ten wykonały na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Busku- Zdroju, zajmując jedno z pierwszych miejsc. Uczennice zostały przygotowane przez p. Radosława Kornasia .
Dekoracje wykonały: p. Barbara Witkoś, p. Aleksandra Jagielska i p. Barbara Gajda. Opiekę nad nagłośnieniem sprawował p. Artur Grzesiak.
Po występach głos zabrał p. Piotr Strach - wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn  oraz ks. Paweł Majewski. Pani Dyrektor podziękowała zebranym i zaprosiła do wspólnego połamania się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd przyszedł czas na serdeczne życzenia.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości. Szczególne podziękowania należą się małym artystom oraz ich rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje i niezbędne elementy potrzebne do przedstawienia. Mamy nadzieję, że wszystkie wypowiedziane życzenia spełnią się w nadchodzącym Nowym Roku.


Maria Błach

Zdjęć w galerii: 21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Kulinarny ,, Tradycyjna Potrawa Bożonarodzeniowa 2019 ‘’ rozstrzygnięty

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej sali OSP w Nowym Korczynie został zorganizowany Miejsko Gminny Konkurs Kulinarny...