Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Zespole Szkół w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2016-12-30 07:55:48 (czytane: 4097)

Czas Świąt Bożego Narodzenia zachęca wszystkich do wspólnych spotkań, kolędowania, składania sobie serdecznych życzeń. Jak każdego roku tak i w obecnym, zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły, pracownicy i zaproszeni goście, by wspólnie przeżyć wydarzenia Bożego Narodzenia.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klasy III a i V szkoły podstawowej, którzy przedstawili jasełka. Dzieci doskonale wczuły się w przygotowane role zarówno postaci występujących tradycyjnie w jasełkach, np. Maryi, Józefa, pasterzy, królów, jak i w postać św. Piotra oraz osób współczesnych, którzy napotkali bardzo duże trudności w dostaniu się do nieba. Uczniowie wykazali się wielkim kunsztem artystycznym.

Uzupełnieniem przedstawienia był przepiękny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Młodych artystów przygotowała katechetka p. Maria Błach oraz wychowawca klasy III a, p. Bogusława Woźniak. O oprawę muzyczną zadbał p. Radosław Kornaś, nauczyciel muzyki w Samorządowym Gimnazjum im. Świętej Kingi. Występ wywołał wielkie wrażenie na zebranych, zwłaszcza na najmłodszych widzach, którzy z wielką uwagą śledzili przedstawienie i reagowali niezwykle żywiołowo.

Kolejnym elementem spotkania był występ uczniów klas III gimnazjum, przygotowanych przez p. Radosława Kornasia. Uczniowie zaprezentowali piosenkę ,,Jingle Bells” wykonaną na fletach, przy akompaniamencie Darii Suchy- keyboard, następnie zaśpiewali i zagrali na fletach kolędę ,,Z narodzenia Pana”, przy akompaniamencie Julii Piotrowskiej –keyboard, Pawła Kalety- gitara basowa i Dawida Skorupy- akordeon. Powyższe utwory p. Kornaś przygotował z uczniami w ramach zajęć artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentował także chórek szkolny, który przy pomocy p. R. Kornasia przygotował pastorałkę pt. ,,Gloria”. Zakończeniem występów uczniów była kolęda ,, Lulajże Jezuniu” w wykonaniu Darii Suchy. Podczas jasełek uczennica klasy II a- Aleksandra Cerazy wykonała świąteczną piosenkę.

Niesamowitego uroku całemu przedstawieniu dodała dekoracja wykonana przez p. Bogusławę Woźniak, p. Jacka Cieplińskiego, nauczycieli świetlicy szkoły podstawowej, p. Barbary Czyż oraz nauczycieli gimnazjum: p. Zofii Dybały, p. Anety Prasałek oraz p. Bernadetty Rozborskiej i katechetów Marii i Krzysztofa Błach.

Pani Dyrektor Barbara Karnawalska złożyła wszystkim życzenia świąteczne, następnie ksiądz proboszcz Grzegorz Kowalik poświęcił opłatki i przy dźwiękach kolęd nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Goście zostali obdarowani symbolicznymi podarunkami wykonanymi przez uczniów kl. I SP, pod kierunkiem p. Jolanty Bęben.

Ksiądz proboszcz zaprosił małych artystów z przedstawieniem na czuwanie poświęcone św. Kindze, które odbędzie się 3 stycznia 2017r.
 
Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów i czynne zaangażowanie się w przygotowanie dzieci. Dzięki współpracy wielu osób cała uroczystość przebiegała w radosnej i świątecznej atmosferze.  

Maria Błach

Zdjęć w galerii: 35

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.212.99.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...