Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Szkole Podstawowej w Starym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-01-10 23:58:48 (czytane: 699)

Dnia 20 grudnia 2018r. w szkole podstawowej Starym Korczynie odbyło się jak co roku przedstawienie bożonarodzeniowe –Jasełka.

Scenariusz tegorocznych Jasełek związany był z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Święta Rodzina mimo, że mieszkała w palestyńskiej ziemi nie miała wolnej Ojczyzny. Kraj okupowany był  wiele lat przez cesarstwo rzymskie. Król Herod miał ograniczoną władzę, mieszkańcy musieli spełniać polecenia wroga i płacić wysokie podatki Rzymowi. Naród tęsknił za wolnością. Tym wybawicielem wyczekiwanym i głoszonym przez proroków miał być Emmanuel -Mesjasz.
I narodził się Zbawiciel, w ubogiej stajence w Betlejem. Pokłon oddali mu pasterze i prości ludzie. Jak pisze poeta: W nędznej szopie urodzony, Żłób Mu za kolebkę dano;  Cóż jest, czem był otoczony? Bydło, pasterze i siano. Ubodzy! was to spotkało, Witać Go przed bogaczami, a potem przybyli Mędrcy z dalekiego Wschodu.
Uczniowie pod opieką pani Urszuli Lasak i pana Krzysztofa Błacha przypomnieli wszystkim zebranym piękną historię sprzed dwóch tysięcy lat – historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, że to On chce dzisiaj także przyjść do naszych serc i do naszych domów. Wszystkich zebranych poruszyła do głębi serc przepiękna pastorałka „Mario czy ty wiesz” zaśpiewana przez ucznia klasy VII Dawida Potocznego.
Jasełkom towarzyszył anielski chór wyśpiewując nasze piękne polskie kolędy pastorałki.
Na zakończenie Ks. Dziekan Marek Małczęć, Wójt Gminy Nowy Korczyn i Dyrektor Szkoły Pani Bożena Kruk złożyli wszystkim uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom życzenia bożonarodzeniowe.
Następnie Pani Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie podziękowali za długoletnią pracę w szkole pani Janinie Masłowskiej, która przeszła na zasłużoną emeryturę.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla małych artystów.

Krzysztof Błach

Zdjęć w galerii: 15

Zobacz także

Wyniki i terminarz rozgrywek Ligii Gminnej Gminy Nowy Korczyn 2019

Dodane: 2019-07-10 14:48 - Komentarze  (0)  czytane (339)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolne miejsca na montaż instalacji solarnych

W związku z realizacją projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na domach prywatnych w gminach Wiślica, Nowy Korczyn,...