Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-12-31 09:59:42 (czytane: 913)

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy zatrzymujemy się w biegu życia i zwracamy szczególną uwagę na drugiego człowieka. We wspólnocie uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości kolejny raz przenieśliśmy się do wydarzeń nawiązujących do narodzenia Pana Jezusa.

Uczniowie klasy I b i I a, pod  kierunkiem p. Marii Błach oraz wychowawczyń p. Urszuli Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak, przygotowali spektakl bożonarodzeniowy.

W dniu 18 grudnia 2018r. mali artyści przenieśli wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Piękny śpiew zachęcił wszystkich do wspólnego kolędowania. Barwne stroje przygotowane przez rodziców dodały szczególnego kolorytu przedstawieniu.
W kolejnej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie przygotowani przez wicedyrektor p. Małgorzatę Stefańską. Dzieci pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz zagrały je instrumentach: fletach, gitarze, klarnecie, saksofonie, akordeonie. Warto nadmienić, że większość z nich uczęszcza do szkół muzycznych  .

Dyrektor p. Barbara Karnawalska podziękowała wszystkim i złożyła świąteczne życzenia. Głos zabrali również - wicewójt p. Piotr Strach i ks. Paweł Majewski. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się zebrani, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Zaproszeni goście zostali obdarowani symbolicznymi upominkami przygotowanymi przez uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej.

Piękne dekoracje wykonały uczennice Maria i Marzena Wężowicz pod opieką p. Małgorzaty Wach i p. M. Wilewskiej. O nagłośnienie zadbał p. Krzysztof Błach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wysiłek oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości.


Zdjęć w galerii: 16

Zobacz także

Sobótki 2019 w Nowym Korczynie

Dodane: 2019-06-17 13:54 - Komentarze  (0)  czytane (134)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18.01.2019 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje opady śniegu z deszczem powodujące gołoledź....