Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2017-12-29 12:54:14 (czytane: 1355)

Do tradycji naszej szkoły weszło coroczne przygotowanie przedstawienia bożonarodzeniowego przez uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Uroczystość odbyła się 15 grudnia 2017 r. na sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie zebrali się uczniowie obu szkół wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz licznie przybyłymi gośćmi.
Pani Dyrektor Barbara Karnawalska przywitała zebranych i zapoznała z programem spotkania.
Tegoroczne przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy III b, IV a i VI różniło się nieznacznie od poprzednich, gdyż nawiązywało do współczesności, a zamiast pasterzy i Trzech Królów do szopki przybyły osoby z problemami bliskimi nam wszystkim.
Występy aktorskie przeplatane były grą na instrumentach. Na klarnecie grały:  Kinga Marek z kl. V oraz Ola Jaroszek z kl. III b, na akordeonie – Igor Nowak z kl.  III b, na skrzypcach – Alicja Jaroszek z kl. IV a oraz  na gitarze, jednocześnie śpiewając, Alicja Krzyżańska.
Występ wzbogacił śpiew solowy kolęd i pastorałek Bartka Piotrowskiego i Natalii Nowak z kl. IV a oraz Emilii Kornaś, Emilii Jasiak i Amelii Przeniosło z kl. VI, jak również wspólne wykonanie utworów bożonarodzeniowych. Dzieci przygotowały p. Maria Błach i Anna Górak.
Nie mogło zabraknąć najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy przygotowani przez p. Bogusławę Woźniak i Urszulę Strzelecką, przebrani  w piękne stroje, zaśpiewali trzy piosenki i złożyli świąteczne życzenia.
Uwieńczeniem występów uczniów było zaśpiewanie przez chórek gimnazjalny czterech kolęd i pastorałek. Najstarszych uczniów przygotowała i akompaniowała im p. Magdalena Wilczyńska. Nagłośnieniem zajął się p. Jerzy Wilk, któremu bardzo dziękujemy.
Po występach uczniów głos zabrała pani dyrektor, następnie  zastępca wójta Piotr Strach oraz ks. proboszcz Grzegorz Kowalik, który poświęcił opłatki.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie

Zdjęć w galerii: 25

Zobacz także

Dzień Edukacji Narodowej w Brzostkowie

Dodane: 2018-10-19 08:44 - Komentarze  (0)  czytane (101)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.118.247

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów w miesiącu maju 2018 r.

Harmonogram odbioru odpadów przez firmę "EKOM" Maciejczyk Sp. J. z terenu Gminy Nowy Korczyn w miesiącu maju 2018 r....