Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Jasełka Bożonarodzeniowe w Starym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2020-01-03 12:10:10 (czytane: 560)

Narodzenie Jezusa w Betlejem to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej mili, życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i kłótniach. To wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia, świąt o wielkiej polskiej tradycji. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

19 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia biblijne, kiedy to „nadeszła pełnia czasów” w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Historię biblijną o Narodzeniu Jezusa wnuczkom opowiadała babcia, która  przekazywała tradycyjnie wszystkie te wydarzenia posługując się Ewangelią. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy ten czas zbliżających się Świąt. Uczniowie przygotowani przez p. U. Lasak wykonali piękne tańce w rytm polskich kolęd.
Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a wśród nich ks. Dziekan Marek Małczęć, p. Piotr Stach – wiceburmistrz i p. Krystyna Szafraniec radna naszej gminy.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Bożena Kruk, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Następnie złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. W swoich wypowiedziach wygłosili wiele ciepłych słów pod adresem małych artystów, pogratulowali rodzicom tak wspaniałych pociech oraz życzyli im i całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w przyszłości.
Obecność rodzin naszych uczniów oraz zaproszonych gości sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.
Po przedstawieniu odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości.
Wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości zarówno nauczycielom jak i rodzicom z serca dziękujemy.

Katecheta

Zdjęć w galerii: 15

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs „Wybieram wybory” 2020

IV edycja Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory"...