Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z jednostkami OSP RP z terenu Gminy Nowy Korczyn

Dodał: administrator Data: 2022-02-18 14:24:05 (czytane: 491)

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z jednostkami OSP RP z terenu Gminy w którym uczestniczyli prezesi oraz komendanci jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy a także zaproszeni goście m.in. bryg. Artur Brachowicz, komendant gminny OSP dh w Andrzej Wajs. Spotkanie jako gospodarz rozpoczął Burmistrz Paweł Zagaja.

Następnie komendant PSP bryg. Artur Brachowicz omówił ustawę z dnia 17 grudnia 2021 o Ochotniczych Strażach Pożarnych i szczegółowo przytoczył jej założenia.
Duże zainteresowanie wzbudziło wprowadzenie dodatku do emerytur dla strażaków - ratowników OSP, który gwarantuje wyżej wymieniona ustawa. Dodatek będzie przysługiwał druhnom oraz druhom ratownikom, którzy ukończyli 60. lat - kobiety, 65. lat - mężczyźni i odpowiednio udokumentują udział w akcjach: 20 lat kobiety i 25 lat mężczyźni. Wnioski składane będą do komendanta PSP w Busku - Zdroju, który będzie wydawał decyzję o przyznaniu dodatku.
Ponadto poruszone zostały kwestie dotyczące:
-nowych zasad odszkodowania dla strażaków,
- zasad ustalania ekwiwalentu dla strażaków,
- wprowadzenia legitymacji strażaka - ratownika OSP
- wprowadzenie nowych honorowych odznaczeń – Krzyż św. Floriana, nadawany przez Prezydenta RP oraz Odznakę Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” nadawanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla strażaków OSP, w tym członków młodzieżowej drużyny pożarniczej, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki.
W trakcie omawiania ustawy obecni na spotkaniu pracownicy urzędu w osobach Zastępcy Burmistrza Piotr Strach, Sekretarz MiG Bartłomiej Świetnicki oraz Łukasz Cury współpracujący na codzień z jednostkami OSP.
Temat dodatków dla strażaków będzie z pewnością mocno poruszany podczas zbliżających się walnych zebrań sprawozdawczych za rok 2021 w jednostkach OSP na terenie gminy.

osp.jpg 

Zobacz także

Komunikat

Dodane: 2022-06-29 12:54 - Komentarze  (0)  czytane (112)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie silnego wiatru. Dotychczas na stacjach telemetrii obserwowano...