Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID-19

Dodał: administrator Data: 2021-01-16 21:54:43 (czytane: 352)

Szanowni Państwo. Informuję wszystkich pacjentów Samorządowego Zespołu Opieki zdrowotnej w Nowym Korczynie o najbliższych terminach szczepień przeciwko covid-19.

SZOZ w Nowym Korczynie jako jeden z nielicznych w regionie posiada dwa punkty szczepień w jednej gminie, ośrodek zdrowia w Nowym Korczynie i ośrodek zdrowia w Brzostkowie.
Jednocześnie jest to dla nas duże wyzwanie organizacyjne, ponieważ należy szybko dostosować się do zmiennych przepisów, wytycznych, zaleceń i procedur, dotyczących szczepień przeciw covid 19, wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zgodnie z wytycznymi z NFZ w poniedziałek (18 styczeń) planowana jest dostawa pierwszej partii w ilości 90 szt. szczepionek firmy Pfizer.
W pierwszej kolejności od 18 stycznia do 22 stycznia (piątek) będą szczepieni pensjonariusze Domów Opieki Społecznej w Świniarach i Ratajach Słupskich a pozostała pula 36 szczepionek przeznaczona jest dla pacjentów tzw. 80 plus (powyżej 80 roku życia) urodzonych w 1941 roku i wcześniej.
W następnym kolejnym tygodniu (25 – 29 styczeń) – wg harmonogramu na dzień dzisiejszy - otrzymamy kolejną dostawę 60 szt. szczepionek dla pacjentów 80 plus.
Nieustalony jest jeszcze dokładny harmonogram na luty ale zapewne będzie to kontynuacja szczepień dla sześćdziesięciu osób tygodniowo z podgrupy 80 plus a następnie 70 plus.
Harmonogram dotyczy przyjęcia pierwszej dawki szczepionki, natomiast po trzecim tygodniu od zaszczepienia powinna być aplikowana druga dawka szczepionki.
Na chwilę obecną nie posiadam informacji kiedy będzie można szczepić pozostałe osoby z pierwszej grupy, np. nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych.
Intensywność dalszych szczepień jest uzależniona od ilości dostaw szczepionek.
Pacjenci mogą się zapisywać na szczepienia w ośrodkach zdrowia, gdzie jest sporządzana lista (podanie imienia, nazwiska, nr pesel i nr telefonu) poprzez infolinię 989 lub przez platformę pacjent.gov.pl.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Wszystkie szczepienia będą realizowane w ośrodkach zdrowia i istotną informacją jest, że dla pacjentów z brakiem możliwości dojazdu, transport zorganizuje Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn.
Z darmowego transportu będą mogli skorzystać:
a. niepełnosprawni, tj. posiadający aktualnie orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
b. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Burmistrz zorganizował również telefoniczny punkt szczepień potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia).
Nr telefonu do zgłaszania potrzeb transportowych w Urzędzie Miasta i Gminy Nowy Korczyn: (41) 234 54 15
W szczególnych przypadkach (leżący, niesamodzielni) zespół lekarsko – pielęgniarski dojedzie do pacjenta na wizytę domową.
Dodatkowe, nowe informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej urzędu gminy oraz udzielane pod nr telefonów:
(41) 377 10 81 - Ośrodek zdrowia w Nowym Korczynie,
(41) 377 12 98 - Ośrodek zdrowia w Brzostkowie,
lub 608 02 77 15 – Krzysztof Gajek - Kierownik SZOZ w Nowym Korczynie.

Z poważaniem

Krzysztof Gajek
Kierownik Samorządowego
Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Nowym Korczynie.

szczepienie.jpg


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy o składaniu wniosków o zwrot podatku akcyzowego - termin do 1 marca 2021 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje, iż rolnicy zainteresowani odzyskaniem części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego...