Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

II Babski Comber w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2022-04-27 12:00:13 (czytane: 723)

W sobotę 23.04.2022 r. w Nowym Korczynie odbył się II Babski Comber, w którym udział wzięły Panie z KGW oraz Stowarzyszeń z gminy Nowy Korczyn. Panie zostały przywitane przez Pawła Zagaję -Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn oraz Mariolę Lotko - dyrektor BCK.

Jak nakazuje zwyczaj, podczas „combrowania” obowiązywał zakaz strzelania fochów, patrzenia na siebie krzywo, strojenia kwaśnych min i ukrywania się po kątach. Nie brakowało natomiast wspaniałej zabawy przy zespole muzycznym, zakąsek i napitków oraz konkursów z nagrodami. Licznie przybyłe Panie z  KGW wzięły udział w konkursie na zabawne zaprezentowanie swojego koła. Prezentacje, wiersze, piosenki zaczynały się od słów „My są wyjątkowe bo…” a wszystkie zabawne i pomysłowe wystąpienia wywoływały salwy śmiechu i wprawiały w doskonały humor.  Okazało się, że wiele talentów drzemie w naszych kobietach, które prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. Koniec końców, zwycięską „Złotą Łyżkę” wywalczyły Panie z  KGW w Czarkowach. Natomiast w kategorii „Kostium” bezkonkurencyjne okazały się Panie z  KGW w Sępichowie. Ich przewodnicząca Agnieszka Brzezińska okrzyknięta została królową II Babskiego Combra i osobiście ukoronowana przez Pawła Zagaję - Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn. Nieliczne męskie grono w osobach burmistrza i zastępcy burmistrza Piotra Stracha miało również za zadanie wręczać nagrody konkursowe i obtańcowywać wszystkie zgromadzone niewiasty, z czego trzeba przyznać, wywiązali się w 100%. Panowie „muzykanci” natomiast przewodniczyli zabawom przygotowanym dla damskiego grona. Nie ulega wątpliwości, że tego wieczoru to kobiety wiodły prym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom ze Stowarzyszenia KGW w Nowym Korczynie, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie, KGW w Starym Korczynie, KGW w Czarkowach, KGW w Sępichowie, KGW w Strożyskach, KGW w Badrzychowicach za cudowną zabawie, wspaniałą atmosferę i integrację. Jak zwykle babeczki górą! Podziękowania kierujemy również do Władz Samorządowych Miasta i Gminy Nowy Korczyn za wkład finansowy i organizację wydarzenia.

Zdjęć w galerii: 15

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka żywności dla Ukrainy

Szanowni Państwo, przypominamy że do 15 lutego trwa zbiórka żywności dla Ukrainy. Chcemy włączyć się we wspólną inicjatywę Miasta...