Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Hubertus Nowokorczyński 2016

Dodał: a.nowak Data: 2016-10-18 13:56:33 (czytane: 3747)

W dniu 15 października na pięknych, oświetlonych popołudniowym słońcem, nadnidziańskich łąkach odbył się nowokorczyński Hubertus.

Organizatorem tego niecodziennego święta było stowarzyszenie ,,Jodła”, Stadnina Koni Małopolskich ,, Azarina”, Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Nowym Korczynie.

Na żukowickie błonia przybyli jeźdźcy na swoich koniach, ze Świętokrzyskiego Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” w barwach 13 Pułku Ułanów Wileńskich.

Na spotkaniu nie zabrakło gospodarzy: Wójta Gminy Nowy Korczyn – Pawła Zagai, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Bogumiły Zawady, właściciela stadniny koni w Żukowicach – Jarosława Pawlika, sołtysów pobliskich miejscowości, gospodarzy, miłośników jazdy konnej i tych pięknych zwierząt oraz najmłodszych, którzy z niebywałą odwagą dosiadali kucyków. Oczywiście jak na gospodarza przystało, dobry przykład w dosiadaniu konia dał przybyłym pan Paweł Zagaja.   

W programie  uroczystości znalazła się gra terenowa: pogoń za lisem, którą wygrała Agnieszka Boryczko z Chrzanowa. Natomiast w amatorskich zawodach: skoki przez przeszkody, pierwsze miejsce zdobyła Amazonka - Julia Kasperek na klaczy Brawurka.

Na wszystkich przybyłych czekał gorący posiłek: żurek, kiełbaski i kaszanka z grilla oraz kawa i herbata.

Goście byli pod wrażeniem uroku galopujących koni po zielonych jeszcze, choć już jesiennych, nadnidziańskich łąkach. Podziwiali także urok stepowego, równinnego krajobrazu z kluczami odlatujących ptaków na błękitnym niebie.  

Ligia Płonka

Zdjęć w galerii: 12

Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.212.99.248

fgvluptfyw (2021-03-18 18:20:27)

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Amber (2017-03-15 18:00:30)

Oh yay! I have Mistake in my handbag waiting to be read. I picked it up when I went shopping last week Have been cocanntrntieg on reading medicals for my partial request, looking forward to a great Presents next!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...