Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Gminny Dzień Dziecka na sportowo w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2022-06-02 15:00:22 (czytane: 765)

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Nowy Korczyn. Również w tym roku 1 czerwca dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy spotkały się na nowokorczyńskim stadionie, by uczestniczyć w obchodach „Dnia Dziecka na sportowo”.

Organizatorami imprezy pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Jarubasa były władze samorządowe gminy Nowy Korczyn, Biblioteka Centrum Kultury oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy.

W tym wyjątkowym dniu organizatorzy zadbali, by uśmiech nie schodził z twarzy naszych milusińskich. Burmistrz Paweł Zagaja powitał licznie zgromadzone dzieci ciepłymi słowami, złożył serdeczne życzenia i zaprosił do wspólnej zabawy. Było radośnie, kolorowo i aktywnie. Uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy we wspaniałych występach artystycznych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Oprócz konkurencji sportowych, sprawnościowych i ruchowych przygotowane były dla dzieci także inne niespodzianki - malowanie twarzy, włosów i brokatowe tatuaże, które wykonywały animatorki z Centrum Animacyjnego Świat Dziecka. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek oraz napoje. Europoseł Adam Jarubas ufundował z kolei upominki rzeczowe oraz uwielbianą przez wszystkich pizzę.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień, był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i sponsorom wydarzenia: Władzom Samorządowym Miasta i Gminy Nowy Korczyn, Europosłowi Adamowi Jarubasowi, Uzdrowisku Busko Zdrój S.A. za zapewnienie wody mineralnej, dyrekcji i nauczycielom z placówek oświatowych, pracownikom Biblioteki Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy.

Zdjęć w galerii: 56

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka żywności dla Ukrainy

Szanowni Państwo, przypominamy że do 15 lutego trwa zbiórka żywności dla Ukrainy. Chcemy włączyć się we wspólną inicjatywę Miasta...