Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Festiwal Orkiestry w Mundurach

Dodał: administrator Data: 2019-09-27 14:43:45 (czytane: 898)

5 października 2019 r. zapraszamy na PGE Narodowy na niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojskowy.

fest.jpg 

Festiwal, organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej oraz Policji. Od godz. 18.00 do 20.00 na PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar. W trakcie imprezy na gości czeka wiele niespodzianek – m.in. taniec Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i show policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji także pokaz musztry paradnej.

Koncertowi będzie towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godz. 15.00. Wokół PGE Narodowego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Będą żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony terytorialnej. Goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Będzie również nasz mobilny zespół rekrutacyjny, w którym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Tym razem kucharze będą częstować wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Nowy Korczyn

Sobota, 21 września 2019 r., była ważnym dniem dla 16 par małżeńskich z terenu gminy Nowy Korczyn, które w tym roku świętowały jubileusz...