Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Festiwal filmowy KINOLUB w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2018-06-29 01:40:25 (czytane: 525)

W dniach od 5 do 15 czerwca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Korczynie zorganizowany został Festiwal Filmowy dla dzieci i młodzieży, uczęszczających do przedszkola i szkół z terenu gminy Nowy Korczyn.

W ramach projektu „KINOLUB” młodzi widzowie obejrzeli 9 filmów o tematyce edukacyjnej, ekologicznej, poruszającej problemy rodziny, przyjaźni, współpracy, wielkiej przygody, przełamywania barier, poświęcenia i trudnych wyborów. Były to filmy zarówno krótkometrażowe, jak i fabularne, często oparte na faktach, wyprodukowane w różnych państwach świata np. w Rosji, Ekwadorze, Indiach, Brazylii, Chorwacji, Iranie czy Libanie. Młodzi odbiorcy mogli zapoznać się z kulturą, obyczajami czy zwyczajami najbardziej egzotycznych dla nich krajów. Okazało się, że to co najważniejsze jak: wartości rodzinne, marzenia, cele życiowe, więzi międzyludzkie, wzajemna pomoc i poświęcenie dla innych, wszędzie pozostają niezmienne.
W Nowym Korczynie największym uznaniem cieszyły się filmy: hinduski – „Ulga”, czyli „Halkaa” i irański – „21 dni później”.
W dniu 6 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Korczynie młodzież z IV klasy Szkoły Podstawowej z Nowego Korczyna, po obejrzeniu filmu, spotkała się
z producentem filmu „Ulga” – Jitendra Mishra i reżyserem filmu z Iranu – Mhamadreza Kheradmandan. Młodzi kinomani byli zafascynowani artystami, a pytaniom do przybyłych gości nie było końca.
Inne filmy, które wzbudziły duże zainteresowanie oglądających to produkcje: „Fotka” z Ekwadoru, „Nour” z Libanu, „Przygoda na Zielonym Wzgórzu” z Chorwacji i filmy krótkometrażowe z różnych państw: „Marzenia do spełnienia”, „Przyjaciele” i „Czas buntu”.
Łącznie w festiwalu wzięło udział 233 uczniów i 15 nauczycieli. Pedagodzy wysoko ocenili wybrane filmy. Wszystkie wstępy do tego kameralnego kina były wolne, gdyż seanse sponsorowane były przez władze samorządowe gminy Nowy Korczyn, na czele z wójtem – Pawłem Zagają.
Na uwagę zasługują również dwa warsztaty filmowe, przeprowadzone profesjonalnie przez koordynatora projektu ,,Kinolub” Monikę Pindziak. Dzieci samodzielnie, ale pod czujnym okiem trenerki i swoich nauczycieli, wyreżyserowali filmy o treści ekologicznej.
Z ramienia GOK w Nowym Korczynie koordynatorem imprezy była – Ligia Płonka – pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Nowym Korczynie, przy asyście pani Magdaleny Ciesielskiej - instruktorki z GOK. Podziękowania należą się również pani dyrektor Bogumile Zawadzie, która udostępniła pomieszczenia placówki i brała czynny udział w realizacji filmowego projektu.    
Słodki poczęstunek dla dzieci i młodzieży ufundowany został przez organizatorów projektu.

Ligia Płonka

Zdjęć w galerii: 12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...