Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Eliminacje do 43. Buskich Spotkań z Folklorem w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-05-09 14:12:30 (czytane: 715)

Piętnastu uczestników, solistów, solistów-instrumentalistów, kapel i grup śpiewaczych zgłosiło się do eliminacji rejonowych Buskich Spotkań z Folklorem, które tradycyjnie odbyły się w Nowym Korczynie w dniu 3 maja 2019 r.

Przegląd Kapel rozpoczął się od występu dziecięcego zespołu „Wianeczek” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie.
Występy uczestników konkursu oceniała Rada Artystyczna z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w składzie: Jerzy Gumuła, Michał Stachurski i Radosław Pach.
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców nominację do udziału w finale, który odbędzie się w Busku-Zdroju uzyskali: zespoły śpiewacze "Kowalanki", "Szewczanki", "Brzezinianki", "Drochowianie", kapela "Ponidzie", Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”, soliści: Maria Sęk, Wanda Piekarska oraz soliści-instrumentaliści Agata Korban i Adam Kocerba.

Zdjęć w galerii: 21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 08.05.2019 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje spadek temperatury do -1 stopnia C, przy gruncie do -3 stopni...