Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-05 10:21:46 (czytane: 869)

W Publicznej Szkole Podstawowej w dniu 16 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranych nauczycieli , pracowników obsługi, rodziców i uczniów przywitała Dyrektor Barbara Karnawalska. Wśród zgromadzonych gości był również Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja.

Na początku uczniowie z klasy 3b (B. Niemiec, M. Wężowicz, J. Cieplińska, A. Kowalczyk, M. Grochowski, J. Pietrzyk, M. Stempień, A. Bielaś, K. Puchała, W. Świech, B. Parlak) przygotowani przez p. J. Kulik przypomnieli historię ustanowienia tego święta.

Następnie obejrzeliśmy inscenizację pt. „Wiadomości dla nauczycieli”. Druga część była „na wesoło”, więc nikt się nie nudził. Uświetniły ją piosenki wykonane przez klasę 4a i 5a pod kierunkiem pani M. Stefańskiej pt. „14 października” i „Nauczycielom” oraz przez uczennice z klasy 7: E. Jasiak, E. Kornaś i A. Przeniosło. Dziewczęta z klasy 8b (M. Guła, O. Durnaś, M. Mostek)zaprezentowały taniec nowoczesny. Uroczystość zakończył utwór „Miłość w Zakopanem”, który porwał wszystkich do spontanicznego tańca. Dekoracje przygotowały panie: M. Wach i M. Wilewska.

Część artystyczna okazała się miłym i sympatycznym spojrzeniem na szkołę z przymrużeniem oka.
Na zakończenie Dyrektor Barbara Karnawalska oraz Wójt  Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja życzyli wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, satysfakcji z pracy, sukcesów w życiu zawodowym i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym .

J. Kulik

Zdjęć w galerii: 18

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...