Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Dziecka na sportowo

Dodał: a.nowak Data: 2016-06-03 14:52:40 (czytane: 4442)

W dniu 1 czerwca 2016 r. na nowokorczyńskim stadionie odbyła się gminna impreza „Dzień Dziecka na sportowo”.

Tego dnia przy pięknej pogodzie uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy przybyli na stadion, aby rywalizować w zmaganiach sportowo-rekreacyjnych.

Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca wójta Piotr Strach, który w imieniu samorządu gminy Nowy Korczyn złożył dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Następnie rozpoczęły się zawody dla szkół podstawowych. Konkurencje dla każdej grupy wiekowej (0-1, 2-3, 4-6) różniły się stopniem trudności. Dzieci rywalizowały w różnego rodzaju torach przeszkód, konkurencjach szybkościowych i zwinnościowych.
Najmłodsze dzieci przechodziły przez tunel, toczyły piłkę slalomem oraz „sadziły ziemniaki”. Konkurencje klas 2-3 to: skoki w workach, małpi bieg i rzut do celu. Najstarsze dzieci natomiast zmagały w biegach: kelnera, sztafetowym i po buty. Oprócz tego szkoły rywalizowały ze sobą w konkurencji „sadzenie ziemniaków z krzyżówką” i „piegowaty wychowawca”.

Polski Związek Wędkarski koło w Nowym Korczynie przeprowadził natomiast zawody w wędkarstwie rzutowym oraz ufundował nagrody. Z kolei atrakcyjne gry i quizy o tematyce ekologicznej przygotowało dla dzieci Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Największą popularnością cieszyło się "koło wiedzy", do którego ustawiały się długie kolejki.

Podczas trwania imprezy wszystkie dzieci otrzymały słodycze i napoje ufundowane przez władze samorządowe gminy.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Nowym Korczynie, Gminny Ośrodek Kultury, szkoły z terenu gminy oraz Polski Związek Wędkarski koło w Nowym Korczynie.
 
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację imprezy.

Zdjęć w galerii: 119

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.225.8

albert222 (2016-09-19 12:44:28)

To wychodzi tak na zdjęciach czy trawa tam wygląda na prawdę tak intensywnie jak galeria.nowykorczyn.pl//albums/2016/dzen_dziecka_2016/dzien_dziecka_2016_017.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...