Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Starym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-01-28 17:38:17 (czytane: 892)

Dnia 12 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Korczynie odbył się bal choinkowy połączony z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

Był to dzień pełen uśmiechów i wzruszeń, łez i radości. Na sali zasiadło dużo babć i dziadków, a także prababcie i pradziadkowie. Spośród zaproszonych gości przybyli: zastępca burmistrza p. Piotr Strach, ksiądz dziekan Marek Małczęć i radni – p. Krystyna Szafraniec oraz Ludwik Marek.
„Serdecznie witamy wszystkich gości, babcie i dziadków, rodziców i uczniów. Dziękujemy za poświęcenie dla nas swojego czasu” mówiła p. dyrektor Bożena Kruk. Później całą uwagę widzów skupili na sobie najmłodsi artyści, którzy w recytowanych z wielkim przejęciem wierszach, śpiewanych piosenkach i prezentowanych scenkach zapewniali swoje babcie i dziadków, że kochają ich najbardziej na świecie. Przedszkolaki i klasa pierwsza zostały przygotowane przez p. Halinę Stulak, zaś uczniowie klas II – VII ćwiczyli pod okiem p. Jolanty Kruk. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w montażu słowno – muzycznym, na który złożyły się wiersze, piosenki i krótkie scenki humorystyczne tematycznie związane ze świętem babci i dziadka. W dalszej części uroczystości, w pięknych strojach zostały zaprezentowane barwne i żywiołowe tańce hiszpańskie. Na koniec niespodzianką dla dostojnych gości był piękny taniec wykonany przez tatusiów z córkami, który okazał się hitem dnia, a do tego przyniósł wiele wzruszeń.
Radość i uśmiech na twarzach zaproszonych gości oraz gorące brawa za wspaniałą uroczystość były największą nagrodą dla uczniów i przygotowujących ich nauczycieli.
Uroczyste spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz tańcami wnucząt z dziadkami.

Zdjęć w galerii: 19

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...