Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dożynki gminne - zgłoszenia stoisk, wieńca dożynkowego, kandydatów na starostów

Dodał: a.nowak Data: 2022-07-14 13:52:14 (czytane: 489)

Święto plonów w Gminie Nowy Korczyn zaplanowano na 21 sierpnia 2022 r. (niedziela). W związku z tym Burmistrz Miasta i Gminy Paweł Zagaja zaprasza i zachęca sołectwa, stowarzyszenia, KGW do zaprezentowania podczas tegorocznych gminnych dożynek stoisk kulinarnych oraz wieńców dożynkowych. Zachęca również mieszkańców do zgłaszania propozycji kandydatów na Starostów Dożynkowych.

Starości dożynkowi uczestniczą w ceremonii i staropolskim zwyczajem przekazują gospodarzowi dożynek bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Zachęcamy więc do zgłaszania kandydatów na Starostę i Starościnę dożynkowych spośród znajomych i sąsiadów będących rolnikami, którzy Państwa zdaniem powinni pełnić tę zaszczytną funkcję podczas tegorocznych obchodów święta plonów. Prosimy o zgłaszanie tylko takich osób, które wyrażą na to zgodę (należy poinformować kandydatów o zamiarze ich zgłoszenia oraz otrzymać ich akceptację).

Wieniec dożynkowy należy wykonać zgodnie z regulaminem wojewódzkim (załączonym poniżej). Wg tego regulaminu gminna komisja będzie dokonywała oceny na swoim szczeblu podczas dożynek gminnych. Wieniec wybrany przez gminną komisję będzie reprezentował gminę na dalszych etapach konkursu tj. powiatu, województwa..

Chęć uczestnictwa z wieńcem, stoiskiem kulinarnym czy kandydatów na starostów dożynkowych należy zgłaszać w tut. Urzędzie w pok. 10, telefonicznie pod nr 41 234 54 15 lub mailowo a.nowak@nowykorczyn.pl w terminie do 1 sierpnia br.

80_regulamin_wieniec1.jpg 80_regulamin_wieniec2.jpg80_regulamin_wieniec3.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rusza znów ginekologia w SZOZ w NK.

Informujemy, że od 24 sierpnia 2022r. w SZOZ w Nowym Korczynie w Przychodni Ginekologicznej, w środę według harmonogramu (w godz....