Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dożynki Gminne w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2021-08-16 11:16:50 (czytane: 1255)

Burmistrz Miasta i Gminy oraz Rada Miejska w Nowym Korczynie zapraszają na Dożynki Gminne w najbliższą niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w Nowym Korczynie.

O godz. 16.00 uroczysta Msza Św. Dożynkowa w kościele św. Trójcy, następnie przemarsz korowodu na plac festynowy gdzie odbędzie się prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Podczas tegorocznych dożynek artyści z agencji Moc.Art z Krakowa zagrają koncert „Hej Biesiada” a o 19.30 koncert zespołu Diadem. Zabawę taneczna do godz. 2.00 poprowadzi zespół Alter Dance. Zapraszamy

dozynki.jpg

STAROSTOWIE DOŻYNEK
Andrzej Wawrzyk - wraz z żoną Ewą i dwójką dzieci: Pauliną (18 lat) i Jakubem (14 lat) zamieszkują we wsi Podraje. Prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha. Specjalizują się w uprawie fasoli i zbóż. Zajmują się hodowlą trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Pan Andrzej każdą wolną chwilę spędza z rodziną. Chętnie uczestnicy w życiu społecznym. Prywatnie interesuje się pszczołami, posiada własną pasiekę pszczół. 
Aneta Salamon – wraz z mężem Pawłem prowadzi gospodarstwo rolne w Czarkowach o powierzchni 26 ha. Specjalizują się w uprawie wczesnych ziemniaków, fasoli, zboża, kukurydzy oraz hodowli bydła mięsnego. W gospodarstwie pomaga dwóch dorosłych synów: Michał i Kamil z rodziną. Prace domowe i gospodarskie Pani Aneta łączy z działalnością w Kole Gospodyń Wiejskich w Czarkowach, zasiada w zarządzie Koła. Angażuje się w liczne przedsięwzięcia lokalne i gminne. Jej pasją jest gotowanie i pieczenie ciast, zaś największym hobby uprawa ogrodu.

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 24.09.2021 r.

Dodane: 2021-09-23 14:40 - Komentarze  (0)  czytane (87)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 31.08.2021 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje intensywne opady deszczu....