Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dożynki Gminne w Czarkowach

Dodał: administrator Data: 2017-09-05 12:48:32 (czytane: 2001)

W dniu 15 sierpnia 2017 r. tradycyjnie po zakończonych żniwach rolnicy z gminy Nowy Korczyn podczas Dożynek Gminnych zorganizowanych w Czarkowach dziękowali Bogu za otrzymaną łaskę i pomyślność w zebraniu tegorocznych plonów.

Uroczystości zainaugurowała Msza św. w kościele p.w. Św. Mikołaja w Starym Korczynie odprawiona w intencji rolników. Honory starostów dożynek pełnili Justyna Trybała i Mariusz Koszela, którzy przekazali wójtowi Pawłowi Zagai bochen chleba upieczony z mąki z tegorocznych zbóż. Staropolskim zwyczajem podzielono go pomiędzy uczestników uroczystości.
Zaproszenie na imprezę w Czarkowach przyjęli m.in.: posłowie na Sejm RP Krzysztof Lipiec i Michał Cieślak, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta buski Jerzy Kolarz, przedstawiciele Świętokrzyskiej Izby Rolniczej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radni i sołtysi z terenu gminy Nowy Korczyn.
Podczas wydarzenia tradycyjnie odbył się konkurs wieńców dożynkowych, w tym roku było ich 7. Miano najładniejszego otrzymał wieniec z miejscowości Nowy Korczyn, dwa kolejne miejsca zajęły wieńce z Podraja – Podzamcza oraz Czarków.
Smakosze mogli natomiast spróbować pysznych regionalnych potraw na stoiskach kół gospodyń wiejskich ze Starego i Nowego Korczyna, Czarków i Łęki. Można też było podziwiać wystawę rękodzieła M. Skrzypek, R. Wieczorka i A. Szwed. W inscenizacji dożynkowej wystąpiła młodzież z Czarków przygotowana przez członkinię KGW Czarkowy panią Zofię Pastenak . Święto plonów w Czarkowach zakończone zostało zabawą taneczną, na której zagrał zespół  Index.  
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych dożynek gminnych. Dziękujemy paniom z kół gospodyń wiejskich za przygotowanie stoisk z potrawami regionalnymi, a także delegacjom poszczególnych miejscowości za wykonanie dożynkowych wieńców.

Zdjęć w galerii: 30

Zobacz także

Informacja Wójta Gminy Nowy Korczyn

Dodane: 2018-06-21 14:09 - Komentarze  (0)  czytane (64)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.158.24

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzień Strażaka - 4 maja

Z okazji Dnia Strażaka składamy życzenia wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią służbę pożarniczą oraz dziękujemy za waszą...